Stare drewno


Z myślą o indywidualnych potrzebach naszych klientów specjalizujemy się w pozyskiwaniu i obróbce starego drewna.

Piękno starego drewna rozbiórkowego jest wyrazem mistrzostwa stolarskiego sprzed wieków. Surowiec ten zawdzięcza swoje walory estetyczne zupełnie innej filozofii pozyskiwania i technologii obróbki niż ta, wykorzystywana obecnie. Najlepszym tego przykładem jest drewno gatunków iglastych. W przeszłości drzewa iglaste ścinane były, jako żywe - bez uprzedniego żywicowania. Dzięki temu deski podłogowe, które produkujemy z takiego drewna posiadają unikalną trwałość i niepowtarzalny kolor - od intensywnie żółtej po głęboko łososiową.

Estetyka desek obiciowych, starych podłóg jak i belek rozbiórkowych odporna jest na okresowe mody i zmienne style architektoniczne. Niewątpliwym atutem wyboru naszych produktów jest fakt, iż stara podłoga drewniana zawsze będzie wyglądać bardzo efektownie, a wykonana z litego drewna przetrwa nawet kilkaset lat.

Wśród naszej oferty na specjalne wyróżnienie zasługuje czarny dąb, inaczej zwany dębem kopalnym czy polskim hebanem. Jest on, bez wątpienia, najbardziej ekskluzywnym i pożądanym rodzajem europejskiego drewna.

Nazywany jest często „klejnotem sztuki stolarskiej”, ponieważ jest surowcem wiecznym tak jak każdy klejnot stanowi wartość historyczną i spadkową dla wielu pokoleń.

Stare drewno najlepiej dopełni stylowy charakter domu o zabytkowej architekturze, ale również nada odpowiedniego smaku współczesnym i awangardowym wnętrzom